1. Radyo Hosting Nedir?

Radyo yayıncılarının (DJ, frekans veya internet radyo sahipleri) internet üzerinden müziklerini yada konuşmalarını anlık canlı olarak dinleyicileri ile buluşturulmasını sağlayan medya hosting paketidir.

2. Radyo Yayını hangi programları kullanarak yapabilirim?

Radyo hosting aldıktan sonra kurulum için çeşitli araçlar kullanmanız gerekmektedir. Radyomatik Radyo Müzik Otomasyon Programı ile kolay ve hızlı bir şekilde radyonuzu yönetebilirsiniz.

3. Radyo Hosting paketi ile neler yapabilirim?

İnternet üzerinden milyonlarca kişiye radyo kanalınız üzerinden yapacağınız yayınla ulaşabilirsiniz. Ses kalitesi ve diğer radyo teknik detaylarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Yayın akışını ve diğer tüm radyo konseptini belirleyebilir, DJ’lik yapabilirsiniz.

4. Radyo Hosting kurulum süresi ne kadar?

BerrSoft, birçok radyoya hosting hizmeti veren bir bilişim firması olarak kısa süre içinde kurulum işlemini tamamlamaktadır. Ödemeyi yapmanız ve faturanızın oluşturulmasının ardından, kurulum işlemi çok kısa sürede tamamlanmaktadır

5. Online radyo yayını için resmi bir işlem yapmanıza gerek var mı?

İnternetten radyo yayını için hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur. Destek ekibimiz, bu konuda ve her konuda size desteğini sağlamaktadır.

6. Sunucularınız nerede barınıyor ?

Radyo Hosting sunucularımız Fransa, Hollanda ve Almanya Lokasyonludur.

7. İnternetten radyo yayınında frekans yapılandırmasına gerek var mı?

İnternet radyolarında, karasal radyo yayınlarındaki gibi frekans düzenlemesine gerek yoktur. Yayınınızı yalnızca radyo yayını yapacağınız web sitesi üzerinden sağlayacağınız için, frekans gibi bir yapıya ihtiyacınız yoktur.

8. Radyo Yayını Nasıl Dinlenir?

Radyo hizmeti sağlanan sunucularımızda SonicPanel altyapısı kullanılmakta olup hizmeti aldığınızda yönetim paneli üzerinden radyo ile ilgili bütün ayarları yapabilirsiniz. Yönetim paneli üzerinden edineceğiniz adresi dilerseniz kullanıcılar ile doğrudan paylaşabilir ya da web sitenize bir player yardımı ile ekleyerek sitenize erişim sağlayan kullanıcıların yayınınızı dinlemesini sağlayabilirsiniz.

9. Radyo Dinleyici Kapasitesi Nasıl Hesaplanır?

Radyo paketleri arasındaki farklar, yayınınızı eş zamanlı olarak dinleyebilecek kişi sayısı ve yayın kalitesidir. Sahip olduğunuz yayın adresi üzerinden yayınınızı dileyen her kullanıcı 1 kişi olarak sayılır. Paket dahilinde sahip olunan dinleyici limitinin dolması durumunda ise yeni bir kullanıcı yayınınıza ulaşamayacaktır. Böyle bir durumda mevcutsa üst paketlere geçiş yaparak dinleyici limitinizi genişletebilirsiniz.

10. Radyo Hosting Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Kesintisiz bir radyo yayını yapabilirsiniz. Zamanla artan kitlenize karşılık üst paketlere kolaylıkla geçiş yapabilir ve bu geçiş esnasında herhangi bir kesinti yaşamadan yayına devam edebilirsiniz. Auto DJ özelliği ile sizler bilgisayar başında olmasanız dahi yönetim panelinden yapacağınız birkaç ayar ile otomatik yayın yapabilirsiniz.